«Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»: Μια βιβλιοπαρουσίαση σε συνεργασία με 7 καλλιτέχνες (ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΓΑ)
απο Βαλάντω Αδάμου
Instagram: @elements_artgallery
Την Παρασκευή πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του βιβλίου της συλλογής ποιημάτων «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου», της Συγγραφέως και ποιήτριας Γεωργίας Ευστρατίου, που είναι μια συλλογή ποιημάτων εμπνευσμένων από τη ζωή, των έρωτα και τα ναρκωτικά. Οι επτά καλλιτέχνες είναι εμπνευσμένοι από διάφορους στίχους του βιβλίου.
Οι καλλιτέχνες που συμμετέχουν: Άντρη Καρπασίτη, Χρήστος Δράκου, Έλενα Ρουσή, Φλορίν Κομάν, Κυριάκος Κωστή, Μαρία Παναγιώτου, και Νόνα Μιχαήλ.
Φώτογραφία: Βαλάντω Αδάμου | Παρουσίαση Βιβλίου «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου», Χρήστος Δράκου, Γεωργία Ευστρατίου
Τα έργα μαζί με το βιβλίο θα παραμείνουν στον εκθεσιακό χώρο Gallery Elements στη Λάρνακα μέχρι και την Τετάρτη 30 Ιουνίου 2021.
Δείτε παρακάτω τα έργα από τους 7 καλλιτέχνες:
KYRIAKOS COSTI Mix media on plaster 83 x 53 cm | Δεν είχες τη μεριά σου… ήμασταν ένα…. σελίδα 40 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
NONA MICHAEL Mix media on glass 77 x 102 cm | Παίρνω δρόμο εσωτερικό τις νότες κρεμάσω. Και ξαφνικά μου κλείνει ο λαιμός. Το κοινό χειροκροτεί, σταμάτησε η ορχήστρα. Ο θάνατος αυτή τη φορά ηταν με επιτυχία σελίδα 15 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
CRHISTOS DRAKOS Digital art on canvas 60 x 70 cm | Αιχμαλωσία.. υπόσχομαι την πιο ελεύθερη ζωή… σελίδα 13, 31 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
ANDRY KARPASITI Digital art on canvas 80 x 100 cm | Σου έστειλα μήνυμα.. Οι ουρανοί γράφουν το όνομα σου…. σελίδα 42 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
FLORIN COMAN Title: Momentum Silence ‘’70 x 35 cm | Και καμία φορά οι αστραπές…. να τα βάλει όλα στη θέση τους… σελίδα 24 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
ELENA ROUSI Acrylic , charcoal on canvas 80 x 80 cm | Να περιμένουν κάπιον καπετάνιο να τις αγοράσει. Να αδειάσει πάνω τους όλα τα ταξίδια που έκανε… σελίδα 25 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
MARIA PANAYIOTOU Acrylic , charcoal on canvas 60 x 60 cm | Πλάθω με κάρβουνο… πως είμαι απάνθρωπη… σελίδα 21 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
CRHISTOS DRAKOS Sculpture, mix media, pasta cley Τραγουδώντας στα σύννεφα καρδία μου πληγωμεένη, δυνατή ατσάλι του ανέμου. σελίδα 31 «Άβυσσος η ωμότητα του ανθρώπου»
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και βοηθώντας την ομάδα μας να καταλάβει ποια τμήματα του ιστότοπου μας θεωρείτε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Απολύτως απαραίτητα cookies
Το αυστηρώς απαραίτητο cookie θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένο ανά πάσα στιγμή, ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας για ρυθμίσεις cookie.
Εάν απενεργοποιήσετε αυτό το cookie, δεν θα μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που επισκέπτεστε αυτόν τον ιστότοπο θα χρειαστεί να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε ξανά τα cookies.